W PIOTROWIE NIE DALI RADY.

• autor: KaziuMks, 2011-06-06 11:15

Błękitni Wronki nie zdołali pokonać na wyjeździe wicelidera – Świtu Piotrowo. O przebiegu meczu zdecydowały m.in. dwie szybko stracone bramki – w 4. i 10. minucie. Krótka relacja w rozwinięciu.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy wykorzystali to, że wroniecka obrona nie była monolitem. W drugiej odsłonie Błękitni grali lepiej, próbowali doprowadzić do wyrównania. Dobre zmiany dali m.in. szesnastoletni Bartek Mazański i Tomasz Majer. Wronczanom żadnego gola nie udało się jednak strzelić. Inna sprawa, że na boisku wielkości dwóch kortów tenisowych i fatalnej nawierzchni trudno było grać w normalną piłkę nożną. Gospodarze schematy gry na takim placu (znane z boisk „Ligi Nadwarciańskiej”) mieli o wiele lepiej opanowane. Błękitni zagrali bez Piotra Najewskiego, Karola Kikuta i Łukasza Najdka (który dzień przed meczem na treningu złamał nos). W kadrze na mecz znalazło się aż jedenastu młodzieżowców – z czego zdecydowaną większość stanowili juniorzy młodsi (roczniki 1994-95).

Wronczanie zagrali w składzie: Disterheft - G.Raszewski, Stachowiak, Myszkowski, Baranowski – Barłóg (65. Arciszewski), Dolata (85. Pawlak), Małecki, Sz. Anioł (70. Majer), Tomkowiak (65. Mazański) – G. Anioł