Menu główne

Aktualności

Piast bez punktów w Popowie.

• autor: KaziuMks, 2010-09-14 16:31

W swoim drugim meczu w lidze okręgowej juniorów, Błękitni odnieśli drugie zwycięstwo, pokonując na własnym obiekcie Piasta Kobylnicę 3:1. Relacja w rozwinięciu...

Można by powiedzieć, a nawet trzeba, że rywal bardziej wymagający niż drużyna Zjednoczonych Trzemeszno. Jednak konsekwentna gra od pierwszych minut, aż do końca spotkania pozwoliła odnieść drugie już zwycięstwo. Nasz zespół od początku próbował przejąć inicjatywę i jak najszybciej zdobyć prowadzenie. Na takie nie czekaliśmy zbyt długo, bo już po dwunastu minutach piłkę w siatce Piasta umieścił Dawid Werda. Po strzelonej bramce nie zwalnialiśmy tępa, a nawet podwyższaliśmy je z minuty na minutę, stwarzając sobie kolejne sytuacje do strzelenia bramki. Przyjezdni nie zamierzali jednak oddać punktów bez walki. Po jednym ze stałych fragmentów gry piłka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Jakuba Naplochę. Ta akcja rozdrażniła tylko młodych, wronieckich zawodników, bowiem tuż przed przerwą po błędzie bramkarza, do bramki rywali trafił Bartek Mazański. Po wznowieniu gry do głosu doszli piłkarze z Kobylnicy, którzy w pierwszych minutach drugiej odsłony spotkania stworzyli kilka groźnych okazji. Goście zapominali jednak często o obronie. W jednym z kontrataków Maciej Mizgajski dograł piłkę do Kamila Jaksza, który w nieprzepisowy sposób został zatrzymany w polu karnym. Arbiter bez wahania wskazał na "wapno", a pewnym egzekutorem rzutu karnego został Daniel Nowacki. W jednej z ostatnich akcji meczu Piast zdołał zdobyć bramkę honorową. Szkoda, ze to emocjonujące spotkanie dwóch sympatyzujących ze sobą zespołów zupełnie zepsuł sędzia, który swoimi nieporadnymi decyzjami doprowadził do niepotrzebnego zaostrzenia gry i wzajemnych pretensji.

Błękitni Wronki 3:1(2:0) Piast Kobylnica