Menu główne

Aktualności

Juniorzy gromią w pierwszym meczu wyjazdowym.

• autor: KaziuMks, 2010-09-05 15:51

Juniorzy Młodsi MKS Błękitni udanie rozpoczęli nowy sezon, również w lidze okręgowej. W pierwszym meczu wyjazdowym rozgromili w Trzemesznie Zjednoczonych 7:0. Krótka relacja w rozwinięciu.

Spotkanie rozpoczęliśmy od naciskania na gospodarzy i prób odzyskania piłki już na ich połowie. Już na początku zarysowywała się lekka przewaga naszego zespołu. Zjednoczeni ograniczali się do posyłania długich piłek na napastników, bądź skrzydłowych. Jedynym zagrożeniem ze strony naszych rywali były stałe fragmenty. Takowe uzyskiwali po iście teatralnych upadkach, na które dawał  nabierać się sędzia. Popis sędziowskich "umiejętności" mogliśmy zobaczyć w 15 minucie meczu. Bartek Mazański wpadł w pole karne, zwiódł bramkarza, który powalił go na ziemię. Sędzia włożył gwizdek do ust, ruszył w kierunku pola karnego i...nakazał kontynuowanie gry. Kto wie, czy sędziwy wiek arbitra czy też zwykły błąd nie pozwolił podyktować "jedenastki" dla Błękitnych. Na nasze szczęście już pięć minut później padła bramka. Po dorzucie z bocznego sektora boiska, piłkę głową do bramki skierował Dawid Werda. Również pięć minut później, w zamieszaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi wykazał Maciej Pawlak, który dobił futbolówkę z najbliższej odległości. Do szatni schodziliśmy z trzy-bramkową zaliczką, bowiem przed przerwą rywali dobił Mazański. Po przerwie nie zwalnialiśmy tępa, a wręcz przeciwnie. Mimo dokonanych roszad w składzie udało się wbić gospodarzom jeszcze cztery bramki. Następnym rywalem będzie dobrze znana nam drużyna Piasta Kobylnicy. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 12 września, o godzinie 14:00 w Popowie. Zapraszamy!

Zjednoczeni Trzemeszno 0:7(0:3) Błękitni Wronki.

0:1, 20'-Werda(as.Majer)

0:2, 25'-Pawlak(as.Mazański)

0:3, 36'-Mazański(as.Pawlak)

0:4, 45'-Jaksz(as.Śmieszek)

0:5, 48'-Mazański

0:6, 60'-Rozwadowski(as.Majer)

0:7, 70'-Mizgajski

Błękitni:Naplocha(55' Siuda), Najdek, Rozwadowski, Zalewski, Śmieszek(65' Śniegowski), Jaksz(50' Paprocki), Nowacki, Majer(65' Mizgajski), Pawlak(50' Wyrowski), Mazański(70' Kowal), Werda(55' Metych)