Menu główne

Aktualności

Błękitni w końcu lepsi od sierakowian

• autor: KG, 2012-08-19 21:25

Błękitni na inaugurację sezonu pokonali Wartę Sieraków 2:1. Do przerwy goście prowadzili 0:1. Zwycięstwo cieszy podwójnie. Po pierwsze, miło rozpocząć sezon od zwycięstwa. Po drugie, z Wartą Sieraków, Błękitnym zawsze grało się ciężko. Tak było również i tym razem. Pierwsza połowa była niezwykle senna, obie drużyny powoli przestawiały się na sezonowe tryby.

Po ostrożnym początku do głosu zaczęli dochodzić goście. Nieraz, sytuację ratował bramkarz Błękitnych - Maciej Disterheft. Jego umiejętności na nic się zdały pod koniec pierwszej połowy, kiedy to goście wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Tym razem to gospodarze byli skuteczniejsi pod bramką. Po ponad godzinie gry, piłkę do Adriana Janaszka płaskim dośrodkowaniem dograł Artur Zalewski, a napastnik Błękitnych doprowadził do wyrównania.

Zwycięską bramka padła na 5 minut przed końcem spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym, najprzytomniej zachował się Łukasz Majchrzak, który wpakował piłkę do bramki. Możemy dziękować masażystce zespołu - Pani Anii. Zdołała postawić na nogi lekko kontuzjowanego przed meczem "Łukiego".