Menu główne

Aktualności

Cenne doświadczenie w meczu z Lechem

• autor: Karol Grajewski, 2012-08-11 16:18

Na tydzień przed startem ligi Błękitni Wronki pokonali w meczu sparingowym juniorów starszych Lecha Poznań 2-1. Spotkanie było bardzo ciekawe, dla obydwu zespołów była to lekcja nieustępliwości i walki przez całe spotkanie. Kości trzeszczały nieraz, a strzelone bramki były ładnej urody.

Pierwsze 45 minut spotkania były bardzo dobrym widowiskiem. W pierwszej odsłonie meczu padły wszystkie bramki. Najpierw na wyprowadzenie wyszli lechici, bramka padła po stałym fragmencie gry. Piłkę z rzutu wolnego wykonywanego przy linii bocznej dośrodkował jeden z zawodników Lecha, a jego kolega wrzutkę zamienił na bramkę.

No odpowiedź Błękitnych nie trzeba było długo czekać. Z rzutu wolnego w odległości około 20 metrów od bramki na strzał zdecydował się Krystian Nowicki. Mocny strzał powędrował ponad murem i trafił w prawy górny róg bramki. Chwile później było już 2:1, podobnym strzałem - tym razem z akcji, popisał się Daniel Nowacki. Dobra połowa okraszona trzema ładnymi bramkami była zupełnie inna niż druga część meczu.  Co prawda tempo gry w drugiej połowie było nieznacznie mniejsze, ale brak bramek i tak dużej ilości składnych akcji dowodzi, że drugie 45 minut nie było już tak ciekawe.

Spotkanie odbyło się na boisku treningowym przy stadionie we Wronkach. Nie tak jak zakładano wcześniej, że na płycie głównej. Spory deszcz, który nawiedził wczoraj Wronki w połączeniu z obuwiem piłkarskim zadziałałby dla murawy boiska zabójczo.