Umarł klub, niech żyje klub

• autor: Karol Grajewski, 2012-07-14 09:45

W poniedziałek 9 dnia czerwca odbyło się walne zebranie klubu sportowego MKS Błękitni Wronki. Podczas walnego zgromadzenia sformował się zarząd nowego-starego klubu, który wchłonął KS Amica Wronki. Po dwudziestu latach istnienia zakończyła się piękna sportowa historia Amiki. Po przenosinach do Poznania w 2006 roku, klub ostatecznie przestał istnieć. W ostatnich latach pełnił funkcję akademii piłkarskiej, która odnosiła sukcesy w Wielkopolskie i na skalę ogólnopolską. We Wronkach funkcjonować będzie Akademia Piłkarska Lecha Poznań, czterech juniorów starszych Błękitnych zostało wyłonionych do poznańskiej akademii: Łukasz Najdek, Bartosz Mazański, Jakub Wyrowski i Jakub Naplocha.

To co do tej pory było Amiką będzie teraz Błękitnymi Wronki. Nowy klub będzie miał łącznie 8 drużyn – 7 juniorskich (od najmłodszych żaków, do juniorów starszych) oraz jedną seniorską drużyna. Łącznie szkółka piłkarska Błękitnych Wronki będzie składać się z około 180 zawodników. Skład zespołu, który rywalizować będzie w klasie okręgowej będzie podobny do tego, który grał w minionej rundzie wiosennej.

Podczas walnego zebrania, w głosowaniu jawnym wybrano nowy zarząd klubu, komisję rewizyjną oraz sąd koleżeński. Prezesem klubu został Marek Pogorzelczyk, znany z piastowania funkcji dyrektora sportowego w I ligowej Amice Wronki i Lechu Poznań. Wiceprezesami zostali Stanisław Juracki oraz Maciej Czosnkowski. Członkami zarządu wyłonieni zostali Grzegorz Figas i Wojciech Kaszyński. Sekretarzem został Leszek Andrzejewski, a skarbnikiem Dorota Gniadek. Honorowym prezesem Błękitnych została ikona wronieckiej piłki nożnej – Józef Blaszka. Przewodniczącym komisji rewizyjnej został Jacek Kostulak, sekretarzem Franciszek Łożyński, a członkiem Wiesław Pujanek. Sąd koleżeński nie posiadać będzie przewodniczącego, tylko trzech członków, którymi będą: Grzegorz Bugaj, Sławomir Śniegowski i Karol Truchel.

Klub wznowi treningi po 16 lipca. Wszystkich sympatyków interesuje fakt, gdzie Błękitni będą rozgrywać swoje mecze. Niestety tak jak w minionym sezonie, aby oglądać Błękitnych w akcji trzeba będzie się wybrać do Popowa. Jednak kompleks boisk będzie udostępniony klubowi za darmo. Istnieje możliwość, aby kilka meczy odbyło się na stadionie przy ul. Leśnej we Wronkach. Możliwe, że ponownie zostanie uruchomiony transport autobusowy na mecz. Trenerem drużyny seniorów będzie, dotychczasowy trener Lecha Poznań – Karol Brodowski. Natomiast szkoleniowcem juniorów starszych będzie Franciszek Łożyński, a juniorów młodszych Grzegorz Figas.

Źródło - Dzień Szamotulski, Karol Grajewski

• czytano: [1955]