Przygotowania do wznowienia sezonu

• autor: Karol Grajewski, 2012-03-08 15:09

Za kilkanaście dni Błękitni wznowią rozgrywki. Mają za sobą okres przygotowawczy, a klubie doszło do wielu istotnych zmian.

Występujący w lidze okręgowej zespół Błękitnych Wronki przeżywa w obecnej przerwie między rundami małą rewolucję. Przypomnijmy, pod koniec zeszłego roku z funkcji pierwszego trenera drużyny zwolniono Sławomira Dyzerta, który wkrótce znalazł zatrudnienie u rywala zza między – Sparcie Szamotuły.

Powrócono do starego modelu, przekazując pałeczkę trenerską ponownie Przemysławowi Małeckiego, który będzie grającym trenerem, natomiast na ławce zasiadać będzie trener Grzegorz Figas, będący asystentem.

Następnie doszło do gruntownych zmian w zarządzie klubu. Nowym prezesem został dotychczasowy kierownik drużyny – Stanisław Juracki. To zrodziło problem, którego do tej pory nie rozwiązano. Klub nadal nie może znaleźć następcy dla „Kiera”.

Skład Błękitnych został mocno odchudzony. Do Lubuszanina Trzcianka odszedł Jules Sambou, Patryk Drózd do Tarnovii Tarnowo Podgórne, Łukasz Majchrzak poszedł do Noteci Czarnków, duet Tomasz Paul i Przemysław Szała wrócił do Sparty Szamotuły. Do końca nie wiadomo jak potoczą się losy bramkarza Macieja Disterhefta, ale prawdopodobnie nie będzie już bronił barw wronieckiej drużyny. Z klubu odeszła niemal połowa podstawowego składu z rudny jesiennej. W ich miejsce powróciło kilka starych twarzy i jedna nowa. Po roku przerwy od piłki nożnej do Błękitnych wrócili pomocnicy Maciej i obrońca Grzegorz Raszewscy oraz prawoskrzydłowy Karol Kikut. Z Sokoła Pniewy przyszedł Michał Dolata, grający na pozycji pomocnika. Natomiast ze Świtu Piotrowo do Wronek przyszedł napastnik Marcin Pujanek.

Od bramkarza, przez obronę, linię pomocy na napastnikach kończąc w drużynie Błękitnych Wronki w rundzie wiosennej będzie grała znaczna liczba juniorów. Najlepszym strzelcem drużyny jest junior Jakub Tomkowiak, natomiast podstawowy stoper drużyny - Łukasz Najdek, został niedawno wybrany najlepszym piłkarzem w Amice i Błękitnych Wronki. Bramki bronić będą na zmianę Michał Siuda z Jakubem Naplochą. Do tej pory dobre noty zbierał również młody środkowy pomocnik Jakub Wyrowski.

Tekst - Karol Grajewski, Dzień Szamotulski

Zdjęcie - Tobiasz Chożalski, Dzień Szamotulski