JUNIORZY W LICZBACH.

• autor: KaziuMks, 2011-06-16 11:27

Juniorzy Błękitnych to świeżo upieczeni mistrzowie klasy okręgowej juniorów młodszych. Podsumowanie ligowych zmagań w rozwinięciu!

Nadszedł czas podsumowania osiągnięć młodych adeptów piłkarskiego rzemiosła z Wronek. Warto zacząć od personaliów. Królem strzelców został bezapelacyjnie Bartek Mazański. Zdobył 20 bramek, takim dorobkiem nie może pochwalić się nawet żaden gracz ekstraklasy. Dołożył do tego  bramkę w drużynie seniorskiej, w ostatnim meczu zdobywając  zwycięskiego gola z mistrzem ligi. Również regularnie otrzymywał powołania do reprezentacji województwa.

Tylko trzech zawodników wystąpiło we wszystkich ligowych spotkaniach. Był to wcześniej wspomniany Bartek Mazański, Dawid Rozwadowski oraz Kamil Jaksz. Na taką statystykę złożyły się liczne powołania do seniorów, a także kontuzje, choroby oraz absencje spowodowane kartkami. Warto nadmienić, iż żadnego spotkania nie rozegrał Jakub Tomkowiak. O ile jesienią był to pech(kontuzja wykluczyła go z występów ligowych), to na wiosnę świetnym, debiutanckim występem w seniorach zaskarbił sobie zaufanie trenera i regularnie rozpoczynał mecze w pierwszej „11”.

Jeżeli chodzi o zespół, juniorzy to zdecydowani liderzy od pierwszej do ostatniej kolejki. Rywalom pozostawili walkę o drugie miejsce. Strata drugiej w tabeli Nielby Wągrowiec wyniosła aż 12 punktów. W dziewiętnastu rozegranych meczach tylko trzykrotnie nie udawało się zdobyć pełnej puli (2 remisy, 1 porażka). Cieszyć może fakt, że na boisku w Popowie nikomu nie udało się urwać chociażby jednego punktu. W ostatniej kolejce ta sztuka nie wyszła nawet Lechowi Poznań. Sytuacja jest zatem klarowna-10 zwycięstw, 0 remisów, 0 porażek. Straciliśmy tylko 5 bramek aplikując rywalom aż 45. Wszystkie straty punktów miały miejsce na boisku przeciwnika: remis w Środzie Wielkopolskiej(2:2), porażka w Wągrowcu(0:1), remis w Gnieźnie(1:1).

Z przekroju całego sezonu wszyscy na pewno są zadowoleni. Jednak to namiastka tego, co czeka nas od przyszłego sezonu. Najprawdopodobniej walkę o ligowe punkty podopieczni Grzegorza Figasa oraz Macieja Stachowiaka toczyć będą  w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych.